Gimnazjum pod patronatemLinux.pl

Euronet 50/50 max
Oficjalna strona projektu
Nasze planowane działania w projekcie
Logo projektu
Menu
Główna
Dyrektor
Nauczyciele
Historia szkoły
Galeria zdjęć
Prezentacje
Dziennik elektroniczny
Dziennik
Kliknij na link powyżej, aby przejść do strony logowania idziennika
Dodatkowa oferta edukacyjna
Innowacje pedagogiczne
Programy autorskie
Dokumenty szkolne
Dokumenty do pobrania
Statut 2017
Statut- załączniki
Szkolny Program Profilaktyczny 2017
Szkolny Zestaw Programów Nauczania
WSO 2017
Legendy naszego regionu
Bociania sprawiedliwość
Chłopskie szczęście
Czarcia zapłata
Droga do piekła
Legenda o dzwonie, co miał litościwe serce
Niewdzięczne dziecko
Niezwykła żona
Piekielne polowanie
Skarb
Skrzacie wesele
Srebrne psy
Suknia wodnicy
Trójnożny zając
Zaczarowana studnia
Zaklęte ptaki
Złoto czarnego psa
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1

Prezentacja uczniowska- projekt z języka niemieckiego - 2018-03-02 18:15:25
Na jednych z zajęć języka niemieckiego uczniowie klasy III gimnazjum zostali podzieleni na pięć grup.
Każda z grup miała do wykonania zadanie, które polegało na przygotowaniu projektu. Tematyką pierwszego projektu było wykonanie prospektu o muzeach w Kolonii. Kolejny temat polegał na wykonaniu quizu o niemieckich wynalazkach. Uczniowie podczas pracy wyszukiwali ciekawostki na temat muzeów i godzin ich otwarcia. Z kolei w quize wszyscy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat niemieckich wynalazków.
 Większość uczniów została nagrodzona ocenami celującymi. Wynik grupowej pracy został przedstawiony na forum klasy i oceniony przez nauczyciela języka niemieckiego- p. Iwonę Wotę. Wszyscy doskonale się bawili i w trochę inny sposób czegoś się nauczyli.
Zachęcamy do galerii zdjęć oraz zobacz prezentacje poszczególnych grup.Kliknij tutaj, zobaczysz jedną z prezentacji

pozostałe prezentacje :


dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Myszy w szkole :) - 2018-03-02 08:51:45

Zajrzyj do galerii zdjęć

 Zobacz jakie myszy zagościły

u nas w szkole :)


dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Rekolekcje wielkopostne - 2018-02-28 13:05:55
 


W ostatni dzień rekolekcji  21 marca przewidziana jest spowiedź w godzinach 10.00-11.00, następnie msza z nauką rekolekcyjną w godzinach 11.00 -12.00 .Dwie pierwsze godziny lekcyjne odbywają się wg planu.

dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Złudzenie optyczne oczami uczniów klasy III gimnazjum - 2018-02-27 14:46:31
Wszystkie prace na naszym kanale na Youtube.com 


dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Nowi czytelnicy w bibliotece - 2018-02-23 10:53:11
W czwartek 22 lutego odbyła sie uroczystaść pasowania uczniów pierwszej klasy na czytelników szkolnej biblioteki. Z tej okazji uczennice klasy II B wprowadziły maluchy w świat czytelników. Po rozwiązaniu krzyżówki pierwszaki ruszyły w podróż wesołym pociagiem, który zawiózł ich do biblioteki. Rozwiązując po drodze zagadki i rozsypywanki mali czytelnicy, mogli przypomnieć sobie postacie z baśni i bajek. Następnie dowiedzieli sie jak się należy zachowywać w bibliotece i złozyli uroczyste ślubowanie. Na koniec każdy  dostał pamiątkową zakładkę i mógł wypozyczyć pierwszą książkę.
dodał: Elizawięcej | komentarz[0] |

Plan spotkań z rodzicami - 2018-02-19 21:31:26
Aby ułatwić Państwu kontakt z nauczycielami podajemy terminy, w których z pewnością nauczyciele będą do Państwa dyspozycji.

Plan spotkań z rodzicami:
27 02.2018 "drzwi otwarte" dla rodziców
27.03.2018 "drzwi otwarte" dla rodziców
24.04.2018 zebranie z rodzicami
22.05.2018 "drzwi otwarte" dla rodziców


Zapraszamy

dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE - 2018-02-16 13:02:21
W dniu 16 lutego 2018r. w naszej szkole odbyły się spektakle profilaktyczne Teatru "Kurtyna" z Krakowa. Uczniowie kl. VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum obejrzeli spektakl "Lustro" z zakresu profilaktyki uzależnień, kształtowania postaw społecznych i przestrzegania właściwych norm i wzorców zachowań. Uczniowie z kl. I - III szkoły podstawowej i dzieci z Oddziału Przedszkolnego obejrzeli spektakl "Tu rządzi kot" z zakresu edukacji zdrowotnej, kształtowaniu właściwych postaw społecznych i profilaktyki zachowań ryzykownych.

dodał: Marzenawięcej | komentarz[0] |

ZIELONA SZKOŁA W SZYMBARKU - 2018-02-11 12:14:44
O tym, że wiedzę można zdobywać nie tylko w szkolnych ławkach, przekonali się nasi uczniowie, którzy w dniach 5-9 II byli na wycieczce w Szymbarku, w ramach nauki języka kaszubskiego. Wzięli udział w szerokiej gamie zajęć oferowanych przez tamtejszy Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Podczas pobytu na Kaszubach zdobyli wiedzę dotyczącą lasów i pojezierza kaszubskiego, żyjących tam płazów i gadów, nietoperzy oraz poznali znaczenie wody dla rozwoju życia na Ziemi. Z platformy widokowej na szczycie Wieżyca podziwiali Wzgórza Szymbarskie i jeziora tzw. Kółka Raduńskiego, zalesionymi garbami udali się do Góry Szwedzkiej (315 m.n.p.m.). Jednak oprócz nauki była również zabawa. Dzieci uczestniczyły w występie kapeli kaszubskiej i grały na ludowych instrumentach takich jak burczybas, diabelskie skrzypce czy bazuna. W trakcie zorganizowanych zajęć malowały i wyszywały wzory haftu kaszubskiego. Warsztaty z papieru czerpanego przybliżyły im sztukę ginącego rzemiosła. Zwiedziły Chatę Kaszubską, Dom Sybiraka, Dom do góry nogami, Kościół św. Teresy, najdłuższą deskę świata wpisaną do księgi rekordów Guinnessa, największy fortepian świata, Bunkier Gryfa Pomorskiego i wiele innych atrakcji. Najwięcej emocji dostarczył snowtubing, czyli zjeżdżanie po śnieżnym, wytyczonym torze na specjalnych gumowych ślizgach zwanych potocznie oponami/dętkami. Ostatniego dnia odbyły się podchody przyrodnicze, podczas których przydała się zdobyta wcześniej wiedza. Natomiast zwieńczeniem zimowiska było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Każdy uczestnik mógł znaleźć interesujące zajęcia i z pewnością nikt się nie nudził, o czym można się przekonać zaglądając do galerii zdjęć.

dodał: Dagmarawięcej | komentarz[0] |

Mamy logo biblioteki - 2018-01-12 10:30:15
 Miło mam poinformować, że został rozstrzygniety konkurs zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną. Tematem było logo, które miało zachęcać do czytelnictwa i promować bibliotekę. Najciekawszą pracę stworzyła uczennica klasy II b Oktawia Latała. Jej praca stała sie symbolem naszej biblioteki. Wyróżniono również prace uczniów: Kornelii Galk z II a oraz Huberta Adamczyka z II b. 
Konkurs zorganizowały panie: A. Klaczkowska i E. Labuda - Kopycińska.
 

dodał: Elizawięcej | komentarz[0] |

Rozstrzygnięcie konkursu: "Czyste powietrze w naszej gminie" - 2018-01-12 10:22:59
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w konkursy organizowane w naszej gminie. W tym roku stworzyli plakaty zaczęcające do dbania o czystość powietrza. Prace, które zostały wysłane na konkurs gminny: "Czyste powietrze w naszej gminie" można obejrzeć w galerii szkoły. Obradujaca 18 grudnia komisja doceniła telent czwórki naszych uczniów przyznając im wyróżnienia i nagrody. 12 stycznia pan Leszek Kuliński - Wójt Gminy Kobylnica wreczył nagrody nastepującym uczniom: wyróżnienia Cezaremu Jenczykowi z klasy IV i Klaudii Żmudzie - Trzebiatowskiej z klazy III gimnazjum. Nagrody otrzymali natomiast Jakub Bursztynowicz z klasy VII oraz Nadia Judek z klasy IV. 
Serdecznie gratulujemy!
Do konkursu uczniów przygotowały panie M. Ujma i E. Labuda - Kopycińska

dodał: Elizawięcej | komentarz[0] |

Zdolni z Pomorza - 2018-01-10 12:49:20

Znamy już wyniki I etapu kwalifikacyjnego Pomorskiej Ligi Zadaniowej.W konkursie dla klas VII szkół podstawowych oraz gimnazjalnych wzięło udział 3576 uczniów.

Z naszej szkoły zakwalifikowały się do II etapu uczennice:

Kornelia Galk z zakresu kompetencji społecznych

Anna Szczęsna z chemii

Serdecznie gratulujemy.

Szczegółowe informacje dotyczące II etapu u nauczycieli uczących oraz na stronie: http://zdolnizpomorza.pomorskie.eu


dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Zapraszamy - 2018-01-09 12:28:08

10 stycznia o godz. 16.00 rozpocznie się magiczny koncert, podczas którego będziemy mogli obejrzeć i usłyszeć dokonania uczestników zajęć artystycznych Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Będzie to wynik pracy instruktorów i młodych oraz starszych uczestników. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.W świątecznej atmosferze otwieramy serca dla Natalki Przedborskiej, która zmaga się z chorobą nowotworową. Publiczności zaprezentowana zostanie specjalna piosenka i teledysk, które powstały, by pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie Natalki. Po koncercie odbędzie się aukcja aniołów przygotowanych przez zaprzyjaźnionych z Natalką artystów oraz kiermasz ciast i zbiórka do puszek.


dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego dla klas siódmych rozstrzygnięty - 2018-01-07 18:15:01
14 listopada chętni uczniowie brali udział w pierwszym konkursie OGÓLNOPOLSKIM z JĘZYKA NIEMIECKIEGO skierowanym do uczniów szkół podstawowych klasy VII w roku szkolnym 2017/2018. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów, pobudzanie do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji, stworzenie możliwości sprawdzenia swoich umiejętności, promowanie ich osiągnięć oraz podniesienie samooceny, a także inspirowanie nauczycieli do pracy z uczniami o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych. Wyniki oszołomiły nie tylko nauczyciela prowadzącego; a oto i one:
 Uczestnicy konkursu :
Jakub Bursztynowicz - VI miejsce w Polsce
Agata Kubiś - VII miejsce w Polsce
Wojtek Kobzdej - VII miejsce w Polsce
Weronika Ostrowska -VIII miejsce w Polsce
Samanta Muca - VIII miejsce w Polsce
Julia Mozgawa - XI miejsce w Polsce
Klaudia Tocha - XV miejsce w Polsce

GRATULUJEMY SUKCESÓW!!! .
dodał: iwonawięcej | komentarz[0] |

WYJAZDY W RAMACH NAUKI JĘZYKA KASZUBSKIEGO - 2018-01-04 21:40:57
Uczniowie biorący udział w zajęciach języka kaszubskiego uczestniczą w wyjazdach edukacyjnych, które są okazją do poznawania podstaw języka oraz tradycji kaszubskich poprzez zabawy i gry edukacyjne. Unikalne walory geograficzne, bogactwo kultury i piękno przyrody podziwiali podczas wizyty w gospodarstwie agroturystycznym "Pod Lipą", w gminie Sierakowice. W malowniczej miejscowości Kamienica Młyn, uczniowie spróbowali specjałów kuchni kaszubskiej, poznali też tajniki sztuki ludowej. Zwieńczeniem pobytu było ognisko z kiełbaskami. Zapraszamy do galerii zdjęć. Informujemy, że w lutym odbędzie się kilkudniowa wycieczka do Szymbarku, na którą uczniowie czekają z niecierpliwością.
dodał: Dagmarawięcej | komentarz[0] |

JASEŁKA PO KASZUBSKU - 2018-01-04 21:08:43
4 grudnia o godz. 16.30 poszczególni uczniowie klas I-VII przedstawili Jasełka w języku kaszubskim. Zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. W realizacji przedstawienia pomogli rodzice, którzy z zaangażowaniem wsparli swoje pociechy. Dzieci spisały się na medal. Nad całością artystycznego przedsięwzięcia czuwały p. R. Kopczewska i p. D. Zakrzewska. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć.
dodał: Dagmarawięcej | komentarz[0] |

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [aktualne newsy | dodaj news]
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Sycewicach
ul. Szkolna 1
76-256 Sycewice
tel/fax 0598111421
e-mail: gims@wp.pl
Facebook
Zajrzyj do nas
Projekty edukacyjne
Regulamin
Tematy2016/2017
PROGRAMY I PROJEKTY UNIJNE
Od motywacji do aspiracji (1.09.2014-30.06.2015)
Plakat główny
Plakat z warsztatów logopedycznych
Plakat z warsztatów literacko-teatralnych
Plakat z warsztatów matematyczno-ekologicznych
Szkoła - nasze kulturowe dziedzictwo (01.09.2012 - 31.01.2013)
Broszura
Prezentacja
Przez zabawę do wiedzy (2011-2014)
Przez zabawę do wiedzy- film promocyjny
Zajrzyj, przeczytaj, dowiedz się więcej. Szukaj wiadomości w zakładce projekty unijne.
Comenius 2011-2013
The EuroRainbow of Schools
Na tej stronie znajdziecie prace związane z projektem.
Rozwój przez kompetecje 2010-2013
Zdjęcia z początku projektu grupy G1
Zdjęcia z początku projektu grupy G2
Wszystkie zdjęcia z projektu znajdują się w galerii.
Zapamiętaj to co chcesz styczeń-kwiecień 2011
Zapamiętaj to co chcesz
Techniki efektywnego uczenia się, zapamiętywania i koncentracji metodami SPW.
Dobry kurs na edukację 2010
Dobry kurs na edukację
Zajrzyj: Podsumowanie projeku
Comenius 2008-2010
Zastosowanie technologii internetowych w nauczaniu
Strona INGOT
 
© 2008 GIMS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 
powered by jPORTAL 2 & UserPatch