Gimnazjum pod patronatemLinux.pl

Euronet 50/50 max
Oficjalna strona projektu
Nasze planowane działania w projekcie
Logo projektu
Menu
Główna
Dyrektor
Nauczyciele
Historia szkoły
Galeria zdjęć
Prezentacje
Dziennik elektroniczny
Dziennik
Kliknij na link powyżej, aby przejść do strony logowania idziennika
Dodatkowa oferta edukacyjna
Innowacje pedagogiczne
Programy autorskie
Dokumenty szkolne
Dokumenty do pobrania
Statut 2018
Statut- załączniki
Szkolny Program Profilaktyczny 2018
Szkolny Zestaw Programów Nauczania
WSO 2018
Legendy naszego regionu
Bociania sprawiedliwość
Chłopskie szczęście
Czarcia zapłata
Droga do piekła
Legenda o dzwonie, co miał litościwe serce
Niewdzięczne dziecko
Niezwykła żona
Piekielne polowanie
Skarb
Skrzacie wesele
Srebrne psy
Suknia wodnicy
Trójnożny zając
Zaczarowana studnia
Zaklęte ptaki
Złoto czarnego psa
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1

Wycieczka do Bytowa - 2018-11-19 21:43:56
W sobotę 17 listopada poszczególni uczniowie z klasy III, IV, V, VII i VIII zwiedzali Płotowo i Bytów w ramach nauki języka kaszubskiego. Najpierw wzięli udział w warsztatach „Od owieczki do wełniaczka” w Zagrodzie Styp-Rekowskich, które nawiązywały do dawnych obyczajów na kaszubskich wsiach. Uczestnicy z zaangażowaniem wykonywali wełniane pompony i maskotki-wełniaczki. Z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o hodowli owiec i popularnych zabawach na Kaszubach. Następnie zwiedzili Muzeum Szkoły Polskiej, poznali historię placówki, oglądali zachowane dokumenty z lat 1918-1945, a więc z okresu walki Kaszubów o prawa narodowe, o polską kulturę, ojczystą mowę i szkołę. Najbardziej zaciekawiła ich sala lekcyjna i jej wyposażenie – znacznie różniące się od współczesnego. W Muzeum Zachodnio - Kaszubskim w Bytowie, dzieci podziwiały wystawę etnograficzną poświęconą kulturze materialnej Kaszubów. Kolejne sale ukazywały uczniom dawne pomieszczenia mieszkalne dla knechtów i służby oraz pomieszczenia gospodarcze: piekarnia, kuchnia i browar. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z narzędziami, sprzętem rolno-hodowlanym, jak również z przedmiotami, które bezpowrotnie wyszły z użycia, takie jak drewniane jarzma na krowy i jarzma podwójne na woły. Oglądały różne dawne przedmioty i sale związane z zajęciami pozarolniczymi, rzemiosłem wiejskim, kowalstwem, kołodziejstwem, stolarstwem, ciesielstwem, bednarstwem. Po wejściu na pierwsze piętro uczniom ukazała się wystawa o charakterze artystyczno- historycznym – refektarz, kaplica zakonna, mieszkania rycerstwa, komnaty urzędnika krzyżackiego, (wystawa sztuki sakralnej oraz portrety książąt pomorskich). Wszyscy uczestnicy udali się w drogę powrotną pełni pozytywnych emocji i z uśmiechami na twarzach.
dodał: Dagmara komentarz[0] |

Spotkanie z mieszkańcami Sycewic- zwieńczeniem projektu Euronet 50/50 - 2018-11-19 12:05:13
Zwieńczeniem projektu Euronet 50/50 było spotkanie z mieszkańcami Sycewic oraz podopiecznymi i pracownikami Ośrodka Terapii Zajęciowej Projekt miał na celu oszczędzanie energii w naszej szkole . Przez ostatnie lata udało się zaoszczędzić aż 8000 tys. zł , które zostały przeznaczone na kupno pomocy naukowych dla uczniów. Uczniowie klasy VIII pod kierunkiem p. Ireny Moraczyńskiej i p. Moniki Marczuk we współpracy z księdzem proboszczem Piotrem Ratajczykiem przygotowali program ekologiczny, który zaprezentowali mieszkańcom Sycewic. Młodzież przygotowała scenkę rodzajową , piosenki Opracowano ulotki na temat oszczędzania energii, zaprezentowano zebranym pokaz pomiarów i omówiono uzyskane- realne efekty oszczędzania energii i korzyści jakie z nich płyną, zachęcając tym do oszczędności. Uczestnikom wydarzenia bardzo spodobały się stroje zaproponowane przez p. Iwonę Knut i p. Danutę Steć. Po programie uczniowie i widzowie miło spędzili czas przy poczęstunku zorganizowanym przez gospodarzy.
dodał: Irenawięcej | komentarz[0] |

Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej - 2018-11-18 12:09:09
Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej ,,Zawsze Ojczyzna...". odbył się 15 listopada w szkole w Kwakowie . Konkurs skierowany był do uczniów klasy IV-VI oraz klas VII-VIII. Przybyło 35 uczestników. Naszą szkołę reprezentowały m. in.Alicja Żurek z wierszem ,,Ziemio", Zuzanna Ryżko - ,,Ojczyzna", Weronika Jachimowska - ,,Bagnet na broń", Nadia Judek - ,,Ziemia rodzinna", Kaja Czapka - ,,Ta, co nie zginęła", Laureatką konkursu, zdobywczynią I-go miejsca została Agata Kubiś ;Śmierć Pułkownika", natomiast wyróżnienie zdobyła Weronika Ostrowska za recytację wiersza ,,Tu mówi Warszawa" .
Gratulujemy! Uczniów przygotowała p. I. Moraczyńska

dodał: Irenawięcej | komentarz[0] |

Konkurs plastyczny 100 lat Niepodległej - 2018-11-09 10:25:24
Miło mi poinformować, że laureatami szkolnego konkursu na najpiękniejszy plakat na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę są:
w kategorii klas IV - VI Ewelina Sudoł - I miejsce, Cezary Jenczyk - II miejsce, Nadia Judek - III miejsce;
w kategorii klas starszych wyróznienia otrzymali Jakub Bursztynowicz i Oktawia Latała, miejsce II otrzymała Oliwia Firek a laureatką została Julia Domagała. 
Gratulujemy!

dodał: Elizawięcej | komentarz[0] |

Wycieczka do Malborka - 2018-10-31 08:17:38
Dnia 20.10.2018 r. odbyła się wycieczka do Malborka, w ramach nauki języka kaszubskiego. Zamek krzyżacki zwiedzaliśmy w towarzystwie pani przewodnik, która podzieliła się z nami wieloma ciekawostkami na temat historii zamku, funkcji poszczególnych pomieszczeń oraz zasad panujących w zakonie krzyżackim. Okazało się, że system ogrzewania podłogowego znali już Krzyżacy. Zamkowa kuchnia przeniosła nas do czasów średniowiecza, a to za sprawą znajdujących się tam przysmaków, suto zastawionego stołu i różnego rodzaju ozdobnych detali. Dowiedzieliśmy się, że zakon krzyżacki od początku swego panowania w Prusach był monopolistą w zakresie wydobywania i handlu bursztynem. W nawiązaniu do wielowiekowej tradycji, po utworzeniu Muzeum Zamkowego w roku 1961, rozpoczęto gromadzenie kolekcji bursztynu. Pozyskiwano i nadal pozyskuje się zarówno okazy naturalne, jak i dzieła sztuki: zabytkowe oraz współczesne. Zainteresowała nas wystawa broni białej i palnej z eksponatami z różnych okresów historycznych. Zbroje, hełmy, szable i miecze były prawdziwą ucztą dla oka i dały pełne wyobrażenie o ewolucji uzbrojenia europejskiego od średniowiecza do I połowy XIX wieku. W Gabinecie Numizmatycznym podziwialiśmy monety, medale oraz ważki dukatowe, sakiewki, portmonetki i skarbonki. Wnętrza zamku zostały pieczołowicie odrestaurowane. Kościół Najświętszej Marii Panny zniszczony podczas II wojny światowej uzyskał nowe sklepienia, nowe posadzki, i piękne oświetlenie, na uwagę zasłużyły malowidła ścienne, czyli freski. Z przyjemnością spacerowaliśmy po jednej z największych twierdz średniowiecznej Europy i nie zdziwił nas fakt, że została ona wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Po trzech godzinach zwiedzania i smacznym obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do Sycewic.
dodał: Renatkakomentarz[0] |

Zerówkowice w akcji - 2018-10-30 13:59:16
 
dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

- 2018-10-14 13:33:07

Z okazji Dnia Nauczyciela
wszystkim nauczycielom
życzymy dużo szczęścia
i radości z wykonywanej pracy,
sukcesów zawodowych
i samych wzorowych uczniów.
Niech Wam sprzyja los
w tej niełatwej pracy.

zespół redakcyjny gims.edu.pl


dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Kaszuby na fali 2018 - lekcja w Gdyni - 2018-10-04 21:34:45
Wycieczka do Akwarium Gdyńskiego, realizowana w ramach nauki języka kaszubskiego, odbyła się w czwartek 4 października 2018 roku. Pierwszym punktem programu były zajęcia, podczas których dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt."Co żyje w Bałtyku"następnie przystąpiły do pracy laboratoryjnej z wykorzystaniem sprzętu optycznego. Dużym zaskoczeniem była możliwość obserwacji przez mikroskop materiału biologicznego w postaci spreparowanych zwierząt morskich. Przyglądając się wspaniałym okazom, takim jak: flądry, krewetki, cierniki czy chełbie modre, dzieci wypełniały karty pracy. W regionalnym języku kaszubskim uczniowie poznawali morską przyrodę, która ciągle narażona jest na dewastację. W formie edukacji przez zabawę dzieci wykonywały szereg zadań związanych z poznawaniem środowiska Morza Bałtyckiego. Wiele emocji dostarczyło zwiedzanie Akwarium, gdzie uczniowie odkrywali tajemnice podwodnego świata. Podziwiali niezwykłe gatunki ryb, płazów, gadów pochodzących z różnych rejonów świata np. z Afryki, Ameryki Północnej, oraz północy naszego kontynentu. Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

dodał: Renatkawięcej | komentarz[0] |

Zapraszamy na spotkania o szkoły - 2018-10-04 13:52:02
16.10.2018 godzina 17.00 Dzień Otwartej Szkoły
20.11.2018 godzina 17.00 Zebranie z rodzicami
18.12.2018 godzina 17.00 Dzień Otwartej Szkoły
8.01.2019 godzina 17.00 Dzień Otwartej Szkoły
5.02.2019 godzina 17.00 Zebranie z rodzicami
19.03.2019 godzina 17.00 Dzień Otwartej Szkoły
16.04.2019 godzina 17.00 Zebranie z rodzicami
21.05.2019 godzina 17.00 Dzień Otwartej Szkoły


dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Nie mozna wierzyć we wszystko - 2018-10-04 13:43:54
 
dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Rodzicu, obejrzyj z dzieckiem - 2018-09-24 08:46:23
 
dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Obejrzyj i się zastanów czy Ciebie to nie dotyczy.... - 2018-09-17 08:18:55
 
dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Wiesz jak reagować? - 2018-09-13 14:52:26

dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy – poznaj jej zasady - 2018-09-13 14:27:02
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy obchodzimy w drugą sobotę września, w tym roku jest to 8 września.  Został ustanowiony został w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie. Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli.

dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Egzaminy gimnazlajny i ośmioklasisty - 2018-09-13 14:25:42

Terminy egzaminów ośmiklasisty oraz gimnazjalnego : kliknij na link


dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [aktualne newsy | dodaj news]
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Sycewicach
ul. Szkolna 1
76-256 Sycewice
tel/fax 0598111421
e-mail: spsycewice@kobylnica.pl
Facebook
Zajrzyj do nas
Projekty edukacyjne
Regulamin
Tematy2016/2017/2018
PROGRAMY I PROJEKTY UNIJNE
Upowszechnianie edukacji przedszkolnej w ramach MOF Słupska
Informacja o projekcie
Od motywacji do aspiracji (1.09.2014-30.06.2015)
Plakat główny
Plakat z warsztatów logopedycznych
Plakat z warsztatów literacko-teatralnych
Plakat z warsztatów matematyczno-ekologicznych
Szkoła - nasze kulturowe dziedzictwo (01.09.2012 - 31.01.2013)
Broszura
Prezentacja
Przez zabawę do wiedzy (2011-2014)
Przez zabawę do wiedzy- film promocyjny
Zajrzyj, przeczytaj, dowiedz się więcej. Szukaj wiadomości w zakładce projekty unijne.
Comenius 2011-2013
The EuroRainbow of Schools
Na tej stronie znajdziecie prace związane z projektem.
Rozwój przez kompetecje 2010-2013
Zdjęcia z początku projektu grupy G1
Zdjęcia z początku projektu grupy G2
Wszystkie zdjęcia z projektu znajdują się w galerii.
Zapamiętaj to co chcesz styczeń-kwiecień 2011
Zapamiętaj to co chcesz
Techniki efektywnego uczenia się, zapamiętywania i koncentracji metodami SPW.
Dobry kurs na edukację 2010
Dobry kurs na edukację
Zajrzyj: Podsumowanie projeku
Comenius 2008-2010
Zastosowanie technologii internetowych w nauczaniu
Strona INGOT
 
© 2008 GIMS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 
powered by jPORTAL 2 & UserPatch