Gimnazjum pod patronatemLinux.pl

Euronet 50/50 max
Oficjalna strona projektu
Nasze planowane działania w projekcie
Logo projektu
Menu
Główna
Dyrektor
Nauczyciele
Historia szkoły
Galeria zdjęć
Prezentacje
Dziennik elektroniczny
Dziennik
Kliknij na link powyżej, aby przejść do strony logowania idziennika
Dodatkowa oferta edukacyjna
Innowacje pedagogiczne
Programy autorskie
Dokumenty szkolne
Dokumenty do pobrania
Statut
Szkolny Zestaw Programów Nauczania
WSO
Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017
Legendy naszego regionu
Bociania sprawiedliwość
Chłopskie szczęście
Czarcia zapłata
Droga do piekła
Legenda o dzwonie, co miał litościwe serce
Niewdzięczne dziecko
Niezwykła żona
Piekielne polowanie
Skarb
Skrzacie wesele
Srebrne psy
Suknia wodnicy
Trójnożny zając
Zaczarowana studnia
Zaklęte ptaki
Złoto czarnego psa
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 2

Zakończenie Roku Szkolnego - 2017-06-20 19:06:59
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego
 odbędzie się 23 czerwca (piątek)
 o godzinie 9.00
w sali gimnastycznej

dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Język kaszubski - nasze sukcesy - 2017-06-18 17:53:59
17 czerwca 2017 w Kończewie odbył się I Gminny festyn Kultury Kaszubskiej .Nasze uczennice wzięły udział w konkursie pięknego czytania w języku kaszubskim.Uczennica klasy III Emilia Siwiec zajęła I miejsce w kategorii klas I-III ,a Weronika Ostrowska z klasy VI Zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI. Natomiast uczennica Julia Mozgawa wzięła udział 27 maja 2017 roku w finale konkursu recytatorskiego literatury kaszubskiej w Chmielnie.
Bardzo,bardzo gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

dodał: Renatawięcej | komentarz[0] |

Finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Matman - 2017-06-14 20:31:36
26 maja 2017 dwie nasze uczennice Anna Krupa i Nikola Latała wzięły udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Matman .Konkursowi oprócz trudnych zadań do rozwiązania z matematyki towarzyszyła dobra zabawa i wspaniała atmosfera.Nasze uczennice i tym razem nie zajęły ostatniego miejsca ale niestety nie były pierwsze.Życzę im powodzenia na trudnej drodze zdobywania wiedzy matematycznej i nie tylko.

dodał: Renatawięcej | komentarz[0] |

Zielona szkoła na Kaszubach - 2017-06-12 21:52:14
W dniach 9-11 czerwca odbyła się wycieczka w ramach nauki języka kaszubskiego. Uczniowie zwiedzili Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie w autentycznej izbie lekcyjnej XIX w. szkoły pisali gęsim piórem, klęczeli na grochu i śpiewali "Kaszubskie Nuty". Uczestniczyli w pokazie pracy kowala, prania i maglowania. W położonym nad jeziorem ,wśród lasów skansenie obejrzeli dawne chaty, kościół, młyn, jak również budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze. Zachwyt wzbudził zapierający dech w piersiach widok z wieży widokowej w Wielu. Jak prawdziwi pielgrzymi przeszli ścieżkami Kalwarii Wielewskiej. Następnie udali się do Zielonej Szkoły w Schodnie, gdzie chodzili tropem płazów, gadów oraz nietoperzy. Ponadto brali udział w warsztatach lepienia z gliny i malowania na szkle. Integracji nie było końca, a zwieńczeniem pobytu było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

dodał: Dagmarawięcej | komentarz[0] |

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM - 2017-06-06 14:02:3329 maja uczestniczyliśmy w VI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów gimnazjum, który odbył się w ZSO nr 3 - Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. I. Sendler w Słupsku. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Konkurowaliśmy z 18 grupami z całego powiatu. W ramach konkursu musieliśmy wykazać się wiedzą na tematy związane z geografią, historią, kulturą oraz obyczajami krajów niemieckiego obszaru językowego. Uczestniczyliśmy w quizie oraz rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące różnych wynalazków technicznych. Jedna z czterech konkurencji polegała na ciekawym zaprezentowaniu wybranego przez nas państwa z obszaru DACHL- Länder. Nas wyjątkowo zainteresowała Austria, a w konkurencji kulinarnej Szwajcaria Maciej Stolarek (klasa III) wraz z Oktawią Latała (klasa IB) dzielnie walczyli w szrankach z pozostałymi drużynami. Każdy z czterech etapów konkursu wymagał od nas różnych umiejętności. Wykazaliśmy się wiedzą, humorem i umiejętnościami kulinarnymi. W rezultacie zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w przyszłym roku, z nadzieją Komisji na ponowne spotkanie z Maćkiem-) Z czego jesteśmy bardzo dumni.

dodał: Iwonawięcej | komentarz[0] |

Energylandia, Zator 2017 - 2017-06-05 23:07:40

dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

8 Wspaniałych - 2017-06-01 16:59:50

Na XXIII finał konkursu zaproszeni zostali zwycięzcy uczniowie wyłonieni przez Komisję oraz ich opiekunowie i Dyrektorzy Szkół.

Laureaci:

Bartosz Kowalczyk – V LO w Słupsku (instytucja zgłaszająca – Komenda Hufca ZHP Ziemi Słupskiej)
Katarzyna Piotrowska – Zespół Szkół Samorządowych w Kobylnicy
Matylda Wiśniewska – Zespół Szkół Samorządowych w Sycewicach
Kacper Firkowski – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku
Kamil Płatek – Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku
Nikola Latała – Zespół Szkół Samorządowych w Sycewicach
Paulina Haręża – Zespół Szkół Samorządowych w Kobylnicy
Karolina Tusińska – Zespół Szkół Samorządowych w Kobylnicy

Wyróżnienia:
Dominika Bieńczak – Zespół Szkół Samorządowych w Sycewicach
Joanna Katafiasz – IV LO w Słupsku

http://www.gp24.pl/wiadomosci/slupsk/a/8-wspanialych-nagrodzono-w-slupskim-ratuszu,12137110/">Czytaj więcej: http://www.gp24.pl/wiadomosci/slupsk/a/8-wspanialych-nagrodzono-w-slupskim-ratuszu,12137110/


dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Dzień Rodziny w klasie I - 2017-06-01 14:40:46
Dnia 01.06.2017 r. w klasie I odbył się Dzień Rodziny. Swoje święto obchodziły mamy, tatusiowie oraz dzieci. W części artystycznej dzieci wystąpiły w przedstawieniu pt. "Witamy Wiosnę!" oraz zaprezentowały wierszyki i piosenkę dla swoich rodziców. Z gorącymi życzeniami wręczyli także wykonane przez siebie prezenty. Tu nastąpił zwrot w uroczystości, ponieważ teraz rodzice wręczyli swoim pociechom prezent z okazji ich święta wręczając smaczny tort ze świeczkami. Dmuchania świeczek nie było końca. Wszyscy uczestnicy zabawy wstali i zaśpiewali wspólnie 100 lat. Następnie odbyła się druga część wspólnego dnia - warsztaty. Uczniowie z rodzicami wykonywali ozdobne świeczniki bawiąc się przy tym wyśmienicie. Przy słodkim poczęstunku tak uczniowie klasy I z rodzicami i wychowawczynią świętowali wspólnie Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka czyli Dzień Rodziny.
dodał: Magdalenawięcej | komentarz[0] |

Wizyta w Teatrze LaLki "Tęcza" - 2017-06-01 14:27:43
Dnia 31.05.2017 r. uczniowie klas młodszych naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. "Tymoteusz wśród ptaków" w Teatrze Lalki "Tęcza" w Słupsku. To pełna ciepła i humoru wiosenna historia o małym misiu, który zadaje trudne pytania i słucha przede wszystkim swojego serca. Wychowawczynie wraz z dziećmi przeżyły miłe chwile w świecie teatru.
dodał: Magdalenawięcej | komentarz[0] |

Wyjazd-niespodzianka klas I gimnazjum - 2017-05-31 23:26:22
Dziś, w ramach niespodzianki z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, uczniowie klas I gimnazjum wzięli udział w warsztatach czekoladowych. Udało się nam utrzymać cel wyjazdu w tajemnicy do samego końca! Zabawa była dosłownie pyszna. Dowiedzieliśmy się jak się robi czekoladę, mogliśmy jej popróbować, wzięliśmy udział w zgadywankach smakowych oraz co najważniejsze... sami wykonaliśmy figurki czekoladowe. Mogliśmy także wykonać czekoladowe rysunki. Wszystkie wytwory zapakowaliśmy do pudełeczek i zabraliśmy ze sobą.
Zdjęcia z naszej czekoladowej wyprawy do obejrzenia w galerii.

dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

Przygotowanie plakatów- Każdy WAT na wagę złota - 2017-05-24 22:59:46
Uczniowie w ramach projektu ..Każdy Wat na wagę złota "przygotowali plakaty ukazujące oszczędzanie energii w szkole i poza szkołą .Plakaty przygotowali: Weronika Salamon,Szymon Wojciechowski. Oktawia Latała, Julia Domagała, Nikola Gadomska.Etapy powstawania prac można obejrzeć w galerii . Uczestnikom dziękuję za zaangażowanie.

dodał: Gosiawięcej | komentarz[0] |

Każdy WAT na wagę złota - 2017-05-24 22:52:07
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach pt; Pomorski Dzień 50/50, zorganizowany 11 maja 2017 r. przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć Energie Cités, Urząd Miejski w Słupsku oraz Szkołę Podstawową nr 6 ze Słupska, która była gospodarzem imprezy. To radosne święto wszystkich dbających o efektywne gospodarowanie energią w szkołach zgromadziło aż 22 zespoły ds. energii - w sumie ponad 150 uczniów i 30 nauczycieli. Gośćmi honorowymi byli: wiceprezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, przedstawicielka Wydziału Edukacji UM Słupska Bogna Winiarczyk oraz Agnieszka Hylla-Wawryniuk przedstawicielka WFOŚiGW w Gdańsku, współfinansującego realizację kampanii.
czytaj więcej na dole newsa

dodał: Gosiawięcej | komentarz[0] |

BŁĘKITNA SZKOŁA W HELU - 2017-05-24 22:29:42
22 maja uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Sycewicach aktywnie uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.Młodzież uczestniczyła w wielu interesujących zajęciach. Podczas rejsu statkiem po zatoce i Bałtyku uzyskali wiele ciekawych informacji dotyczących Morza Bałtyckiego oraz jego fauny i flory. Wysłuchali także licznych prezentacji na temat morświnów, fok bałtyckich i innych zwierząt zamieszkujących nasze morze oraz zwiedzili fokarium. Właśnie fokarium wzbudziło szczególne zainteresowanie młodzieży.Młodzież biorąca udział w tegorocznym wyjeździe edukacyjnym zorganizowanym przez Małgorzatę Ujma była niezwykle zaangażowana w działania. Wszyscy chętnie słuchali o wodnej faunie i florze. Brali aktywny udział w dyskusjach. Z zainteresowaniem zwiedzali fokarium i Dom Morświna.
dodał: Gosiakomentarz[0] |

Wycieczka do Kartuz,Sianowa,Stryszej Budy - 2017-05-16 12:20:35
W dniu 13 maja 2017 19 uczniów naszej szkoły było na wycieczce na malowniczych Kaszubach. Pierwszym punktem programu było Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera gdzie oprócz zwiedzania gdzie zapoznaliśmy się z podstawowymi obiektami związanym z zajęciami tutejszej ludności i wytworami sztuki ludowej Kaszubów braliśmy udział w grze edukacyjnej na terenie muzeum . Potem odwiedziliśmy Kolegiatę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach. Potem pojechaliśmy do Stryszej Budy do Kaszubskiego Parku Miniatur. W jednym miejscu, w jednej skali 1:25zobaczyliśmy wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata. Modele najbardziej znanych obiektów - m.in.; kościołów, zamków, dworków i innych ciekawych budowli. Odtworzona została osada kaszubska, są latarnie morskie.Potem pojechaliśmy ciuchcią do Parku Gigantów. Wycieczka była bardzo udana.Przyjechaliśmy późnym wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni.

dodał: Renatawięcej | komentarz[0] |

- 2017-05-16 12:03:47
W dniu 20 maja odbędzie się Bieg Olimpijczyka w Kwakowie.
Rozkład odjazdu autobusów:

Sycewice 8:45
Gac 8:55
Redęcin 9:00
Zębowo 9:05
Słonowiczki 9:20
Wrząca 9:25
Ścięgnica 9:30
Bzowo 9:40
Kczewo 9:50
Słonowice 10:00
Runowo 10:10
Reblino 10:20
Reblinko 10:20
Kwakowo 10:45
dodał: Beatawięcej | komentarz[0] |

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [aktualne newsy | dodaj news]
Zespół Szkół Samorządowych w Sycewicach
ul. Szkolna 1
76-256 Sycewice
tel/fax 0598111421
e-mail: gims@wp.pl
Facebook
Zajrzyj do nas
Projekty edukacyjne
Regulamin
Tematy2016/2017
PROGRAMY I PROJEKTY UNIJNE
Od motywacji do aspiracji (1.09.2014-30.06.2015)
Plakat główny
Plakat z warsztatów logopedycznych
Plakat z warsztatów literacko-teatralnych
Plakat z warsztatów matematyczno-ekologicznych
Szkoła - nasze kulturowe dziedzictwo (01.09.2012 - 31.01.2013)
Broszura
Prezentacja
Przez zabawę do wiedzy (2011-2014)
Przez zabawę do wiedzy- film promocyjny
Zajrzyj, przeczytaj, dowiedz się więcej. Szukaj wiadomości w zakładce projekty unijne.
Comenius 2011-2013
The EuroRainbow of Schools
Na tej stronie znajdziecie prace związane z projektem.
Rozwój przez kompetecje 2010-2013
Zdjęcia z początku projektu grupy G1
Zdjęcia z początku projektu grupy G2
Wszystkie zdjęcia z projektu znajdują się w galerii.
Zapamiętaj to co chcesz styczeń-kwiecień 2011
Zapamiętaj to co chcesz
Techniki efektywnego uczenia się, zapamiętywania i koncentracji metodami SPW.
Dobry kurs na edukację 2010
Dobry kurs na edukację
Zajrzyj: Podsumowanie projeku
Comenius 2008-2010
Zastosowanie technologii internetowych w nauczaniu
Strona INGOT
 
© 2008 GIMS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 
powered by jPORTAL 2 & UserPatch